چاپ سه بعدی

بهترین کیفیت و قیمت از بخواهید 

 

پرینت سه بعدی

نمونه سازی سریع قطعات صنعتی، ماکت ها، سازه ها و ساختمانها، مجسمه و طرح های انتزاعی

اسکن سه بعدی

تولید مدل سه بعدی از قطعات، اشیاء با فرم پیچیده، مجسمه ها با تکسچر و متریال

مدل سه بعدی

مدلسازی مفهومی،محصولات، پروسه تولید به صورت واقع گرایانه

راجب چاپ سه بعدی بیشتر بدانید:

 

بدون شک چاپ سه‌ بعدی یکی از فناوری‌های متحول‌کننده این قرن می‌باشد که به شما امکان می‌دهد با مواد خاص، مدلی را که لازم دارید، چاپ کنید. از مهم‌ترین دلایل استفاده از این چاپگرها در دنیای امروز عدم محدودیت این دستگاه‌ها است که در هر رشته‌ای و با هر جنسی به کمک متخصصین آمده است.

این چاپگرها با استقبال گسترده‌ای در صنعت‌های مختلف از قبیل معماری، هوا فضا، صنعت طلا‌‌ و جواهرسازی، قطعات صنعتی، پزشکی، هنری، دکوراسیون داخلی، تغذیه و به تازگی مدلینگ البسه که توسط طراحان رونمایی شده، روبرو شده است.

 این مدل‌سازی‌ها تا پیش از این به شکل تصاویر دو‌بعدی روی صفحه‌های نمایشگر یا روی کاغذ ارائه می‌شدند تا افراد با دیدن آنها درکی از آنچه طراحان در ذهنشان دارند بدست آورند. اکنون با ورود تکنولوژی نمونه‌سازی سریع (Rapid Prototyping) به ایران، امکان ساخت یک نمونه حجمی مطابق با طرح‌های سه‌ بعدی در کوتاهترین زمان و بدون نیاز به قالب فراهم شده است.

روشی که ما برای این کار استفاده می‌کنیم اصطلاحاً چاپ سه‌بعدی نامیده می‌شود. در واقع ما به جای چاپ یک تصویر بر روی کاغذ، مدل شما را با مواد پلاستیکی می‌سازیم!

ﭼﺎپ ﺳﻪ‌ ﺑﻌﺪی ﯾﮏ ﺷﮑﻞ از ﻓﻦ‌آوری ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻻﯾﻪ‌ای (افزودنی) اﺳﺖ ﮐﻪ در آن شی سه ﺑﻌﺪی ﺑﺎ ﻻﯾﻪ بندی متوالی ﻻﯾﻪ‌ﻫﺎیی از ﻣﻮاد اﯾﺠﺎد میﺷﻮد

 

خدمات چاپ سه بعدی

چاپ ماکت های معماری

طراحان دکوراسیون داخلی همواره برای ساخت طرح‌های خود با این نکته اساسی مواجه می‌شوند که ساخت ماکت یا نمونه اولیه برخی از طرح‌ها براحتی ممکن نیست. قابلیت‌های دستگاه‌های پرینتر سه‌بعدی در زمینه ساخت طرح‌های پیچیده موجب شده تا دغدغه طراحان دکوراسیون داخلی و معماران از این بابت رفع شود.

چاپ ماکت های صنعتی

تولیدات صنعتی بر پایه طراحی دقیق و حرفه‌ای قطعات استوار می‌باشد. این امر نیاز به بررسی دقیق نمونه قیل از تولید می‌باشد، که پرینترهای سه‌بعدی کمک شــایانی در این زمینــه به تولیدکنندگان می‌کند.

چاپ ماکت های مهندسی

ساخت سریع جزئیات ساختمان، مدل‌ها و ماکت‌های بادوام از طراحی‌های مختلف معماری، تنها با چاپ سه بعدی امکان‌پذیر شده‌است. تکنولوژی چاپ سه بعدی به معماران کمک می‌کند که به طرز حیرت‌انگیزی ماکتی بادوام و دقیق از مدل‌های طراحی شده خود داشته باشند.

چاپ ماکت های تندیس

تندیس‌های سه‌بعدی جایگزین مناسبی برای عکس‌های خانوادگی و یادگاری می‌باشند. تندیس چاپ شده با پرینترهای سه‌بعدی دارای جزئیات بالا و ملموس بوده و این تندیس‌ها در بین تمام محصولاتی که با پرینتر سه‌بعدی چاپ می‌شوند، پرطرفدارتر هستند. انتخاب با شماست مجسمه تمام قد بخواهید یا مجسمه نیم تنه.

چاپ ماکت های جواهرات

جهت تولید طلا و نقره، مدل سه‌بعدی محصول طراحی شده و با رزین قابل ریخته‌گری و یا قالب‌سازی پرینت سه‌بعدی می‌شود. پس از تولید مدل سه‌بعدی با پرینتر سه‌بعدی رزینی، محصول وارد پروسه ریخته گری‌ می‌شود.

چاپ ماکت های داندان پزشکی

اکثر دندانپزشکان مدرن به روش گرفتن یک قالب فیزیکی برای ایجاد پروتزهای دندانی یا دندان مصنوعی عمل میکنند. با این حال پرینترهای سه بعدی میتوانند راه سریع تر و کارآمد و مقرون به صرفه برای افرادی باشند که ایمپلنت های دندانی را دریافت میکنند.