امروزه به خاطر شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها با رکود روبرو شده اند و فروش محصول و خدمت رسانی نیز کاهش یافته است، در شرایط رکود راهکار های بقا بیابید چیست؟

زمانی که بازار در شرایط رکود قرار می گیرد بسیاری از کسب و کارها به با مشکل فروش روبرو می شوند. به عنوان مثال در شرایط فعلی که به خاطر شیوع کرونا ویروس با رکود بسیاری از کسب و کارها روبرو شده ایم در نهایت فروش محصول و خدمات نیز سیر نزولی را می پیماید، اما راه حل چیست؟ اگر شما به عنوان صاحب کسب و کار بخواهید در شرایط رکود بقا بیابید چه کارهایی را انجام می دهید؟ در این مطلب به بیان راهکارهای جالب برای رفع این مشکل می پردازیم.

یکی از راهکارهای مواجه با رکود از جمله رکود حاصل از شیوع ویروس کرونا این است که مشتریان وفادار خود را حفظ نماییم. این نکته را یادتان باشد که در زمان رکود خرید توسط مشتریان متوقف نمی شود، اما مردم تلاش می کنند خودشان را با شرایط موجود منطبق کنند و خریدِ هدفمندتری را داشته باشند. منظور از خرید هدفمند این است که، مردم به سمت خرید کالاهای با دوام و ضروری پیش می روند. حال ممکن است کسب و کار شما کسب و کاری باشد که محصول بادوامی تولید نکند یا در زمینه فروش کالاهای تجملی فعالیت می کند، اما این به معنای ناامید شدن نیست! حتی اگر چنین باشد باز هم شما می توانید با توجه به نیاز بازار محصول یا خدمت خود را عرضه کنید. بنابر این مهم ترین مولفه ای که در شرایط رکود اقتصادی باید به آن توجه کرد، تولید و عرضه با توجه به نیاز بازار است. توجه به نیاز بازار سبب خواهد شد که تولید و عرضه ی هدفمندتری داشته باشیم و در نهایت مشتریان وفادار خود را حفظ نماییم.

خدمت رسانی نیز یکی دیگر از شیوه هایی است که کسب و کارها می توانند با استفاده از آن در زمان رکود به بقا ادامه دهند. در ارتباط با بهبود خدمت رسانی باید به این نکته توجه کنید که، شیوه های جدیدی که برای خدمت رسانی انتخاب می کنید به گونه ای باشد که، شما نسبت به رقبای خود برتری داشته باشید. اگر شما شیوه ی مطلوبی برای ارائه نداشته باشید در نتیجه میزان فروش و مشتریان وفادار خود را همزمان از دست خواهید داد و با شکست بزرگی مواجه خواهید شد. در حال حاضر به علت شیوع کرونا ویروس بسیاری از کسب و کارها می توانند شیوه خدمت رسانی خود را بهتر نمایند.

این راهکارها می تواند شما را از بَند کرونا ویروس بِرهاند و توانایی لازم برای مبارزه با رکود اقتصادی را به شما خواهد داد.